Elektrotechnika
Elektroenergetyka
Informatyka
Optoelektronika i Systemy Pomiarowe
Inżynieria Materiałowa
Elektrotechnika
- Diagnostyka plazmotronów łukowych.
- Diagnostyka elektrycznych źródeł spawalniczych.
- Identyfikacja pól elektrycznych, magnetycznych i elektromagnetycznych.
- Szkolenia w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej.
- Doradztwo w zakresie wymagań środowiskowych dotyczące kompatybilności elektromagnetycznej oraz bezpieczeństwa ludzi narażonych na działanie pól i fal elektromagnetycznych.
- Sprawdzanie aparatury kontrolno-pomiarowej, elektronicznej i elektrycznej wg wymagań ISO.
- Badanie odpornościowe prototypów na władowania elektrostatyczne zgodnie z ISO.
- Określanie poziomu zakłóceń przewodzonych i emitowanych przez urządzenia elektryczne.
- Identyfikacja pól elektrycznych, magnetycznych i elektromagnetycznych w środowisku pracy i życia człowieka.
- Identyfikacja pól elektromagnetycznych niskich i wysokich częstotliwości wokół urządzeń technologicznych.
Elektroenergetyka
- Ocena strat energii elektrycznej, technicznych i handlowych, dla obszarów dystrybucji i stopni sieci. Obliczenie strat technicznych i handlowych w sieci dystrybucyjnej przy użyciu oprogramowania STRATY, z podziałem na oddziały dystrybucji oraz stopnie sieci, wykonanie analizy strat energii, w tym diagnozy na poziomie eksploatacyjnym, dokonanie oceny typu benchmarking, przeprowadzenie obiektywizacji strat energii. Na podstawie wyników analiz opracowanie rekomendacji w zakresie działań technicznych i organizacyjnych majacych wpływ na zmniejszenie różnicy bilansowej. We wszystkich przypadkach działań inwestycyjnych niezbędna jest analiza rentowności inwestycji, przy uwzględnieniu specyfiki warunków dystrybucji energii elektrycznej obszaru, w którym takie działania będą rozpatrywane. Zastosowanie: energetyka zawodowa.
- Projektowanie i wykonanie silników indukcyjnych specjalnego wykonania.
- Pomiary eksploatacyjne prototypów silnika indukcyjnego specjalnego wykonania.
- Opracowanie modeli matematycznych układów napędowych i metod analizy rzeczywistych obciążeń układów napędowych.
- Analiza obliczeniowa stanów dynamicznych układów napędowych.
- Wyznaczanie parametrów układów napędowych.
Informatyka
- Analiza i eksploracja danych - pozyskiwanie wiedzy z danych, analiza danych pomiarowych, predykcja szeregów czasowych, klasyfikacja i grupowanie danych, modele regresyjne, rozpoznawanie wzorców, diagnostyka techniczna.
- Modele prognostyczne dla energetyki - prognozowanie zapotrzebowania na energię elektryczną i moc, prognozowanie generacji wiatrowej i fotowoltaicznej, prognozowanie cen energii elektrycznej. Tworzenie narzędzi do prognozowania i analizy szeregów czasowych zapotrzebowania na energię elektryczną, gaz ziemny i innych. Tworzenie rozwiązań chmurowych z wykorzystaniem systemów bazodanowych.
- Bezstykowe skanowanie 3D - kompletny systemem służący do bezdotykowej digitalizacji i rekonstrukcji obiektów rzeczywistych. Efektem jest cyfrowa postać modelu, która następnie może być edytowana i przetwarzana w programach do prototypowania, wizualizacji, czy programach CAD/CAM.
- Frezowanie CNC - Obszar roboczy: 600 x 900 mm, prześwit z=120mm. Frezarka jest wspomagana oprogramowaniem do pełnego modelowanie w 3D, co daje możliwość frezowania powierzchni nieregularnych.
- Obliczenia niezawodności i optymalizacja złożonych sieci przesyłowych.
- Projektowanie komputeryzowanych stanowisk pomiarowych z wykorzystaniem środowiska LabView.
- Opracowanie modelu strat gęstości mocy na powierzchni materiału, opracowanie modelu histerezy 3D.
Optoelektronika i Systemy Pomiarowe
- Diagnostyka mechanicznych, elektrycznych oraz optycznych parametrów materiałów przy pomocy fotoindukowanej THG oraz piezoelektryki. W wyniku tego zaproponowane są laserowe przełączniki, które są sterowane zewnętrznym promieniowaniem ciągłych laserów 400–1050 nm.
- Diagnostyka pary wodnej i ozonu przy pomocy lidera podczerwonego na bazie mikrosekundowego lasera CO2 na odległości do 2 km.
- Monitoring laserowo indukowanych zmian przy pomocy spektrometrów UV-VIS i FTIR o spektralnej rozdzielczości około 1 nm.
- Szkolenia w zakresie pomiarów termowizyjnych i diagnostyki termowizyjna. Cele szkolenia: zrozumienie zasad działania systemów termowizyjnych, nabycie umiejętności korzystania z oprogramowania systemowego i użytkowego, nabycie umiejętności przeprowadzania diagnostyki termowizyjnej w warunkach przemysłowych.
- Szkolenia w zakresie programowania przemysłowych sterowników PLC i aplikacji SCADA. Cele szkolenia: zapoznanie się z algorytmami sterowania procesami kombinacyjno-sekwencyjnymi, nabycie podstawowych umiejętności programowania przemysłowych sterowników PLC, zapoznanie się z nowoczesnymi metodami zbierania i opracowywania danych w systemach rozproszonych, nabycie umiejętności programowania prostych aplikacji wizualizacyjnych.
- Projektowanie i wdrażanie małych systemów cyfrowej automatyki przemysłowej. Projektowanie systemów automatyki cyfrowej opartych na sterownikach PLC, panelach i rozproszonych modułach wejścia-wyjścia (pomiary i sterowanie).
- Diagnostyka izolatorów porcelanowych - badania defektów sieci krystalicznej oraz struktury porcelanowych izolatorów elektroenergetycznych. Zastosowanie: elektroenergetyka, zakłady porcelany elektrotechnicznej.
Inżynieria Materiałowa
- Pomiary polarymetryczne materiałów krystalicznych oraz amorficznych w celu charakteryzacji ich własności optycznych lub weryfikacji ich jakości, w tym pomiar dwójłomności oraz aktywności optycznej w materiałach krystalicznych oraz ciekłokrystalicznych.
- Pomiary dielektryczne materiałów amorficznych oraz krystalicznych w zakresie częstotliwości 0.001 Hz – 20 MHz, w tym pomiar stałej dielektrycznej oraz tangensa kąta strat.
- Usługi obliczeniowe w tym symulacji kwantowo-chemiczne barwników organicznych w celu oszacowania/przewidywania ich własności optycznych jako pomocnicza metoda w inżynierii materiałowej oraz syntezie chemicznej.